Dla rolnika

Instalacja fotowoltaiczna dla Twojego gospodarstwa rolnego

Automatyzacja w rolnictwie z jednej strony świetnie wpływa na wydajność rolniczej działalności, z drugiej generuje wyższe zapotrzebowanie na energię elektryczną, a co za tym idzie koszty! Maszyny rolnicze, systemy do nawadniania, nawożenie, wentylacja oraz klimatyzacja pochłaniają ogromne ilości energii!

Instalacja fotowoltaiczna to doskonałe rozwiązanie zarówno dla małych, średnich, jak i dużych gospodarstw rolnych. Zapewni Ci realne obniżenie kosztów oraz pozytywnie wpłynie na środowisko.

Gospodarstwo rolne. Idealne miejsce do instalacji

Doskonałym miejscem do instalacji paneli fotowoltaicznych są nasłonecznione połacie dachów budynków gospodarczych – w miarę możliwości warto wybrać te zorientowane na południe, wschód lub zachód.

Idealną lokalizacją są także grunty rolne słabych klas lub nieużytki rolne, gdzie można wygospodarować niezacienioną powierzchnię terenu.

Agrofotowoltaika

Ekoenergetyka PV oferuje również innowacyjne rozwiązania z dziedziny agrofotowoltaiki. Jednoczesne wykorzystanie gruntu pod uprawę rolną i do produkcji energii to proces niosący wiele korzyści. Instalację fotowoltaiczną w takim przypadku zazwyczaj montujemy za pomocą specjalnej konstrukcji nad uprawianym polem lub na dachu szklarni.

Cień, który jest efektem umiejscowienia paneli PV nie tylko nie szkodzi roślinom, ale przyczynia się do zachowania cennej wilgoci w glebie.

Oszczędzaj i ciesz się bogatymi plonami!

Bez względu na wielkość gospodarstwa, inwestycja w instalację fotowoltaiczną z pewnością się zwróci. Twoje wydatki na prąd znacznie spadną, a my zrobimy wszystko, aby dopasować ją do Twoich indywidualnych potrzeb! Sprawdź możliwości dofinansowania tutaj.

Formularz kontaktowy